VivaLines İçin #UçakBüs Doğru İfade!

Bu yazımda sizinle keşfettiğim bir şehirlerarası otobüs firması (VivaLines) ile ilgili görüş ve deneyimlerimi paylaşacağım. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; “Otobüs yolculuklarına dair bildiğiniz ne varsa hepsini unutun.” deniliyor.

İşte tam bu nokta da Ankara seyahatim için kısa saatler kala, sloganları üzerinden firmayı ciddi şekilde araştırmaya başladım internet aracılığıyla. Birçok olumlu/olumsuz yorumlar okudum. Sonra karar verdim bilet almaya, çünkü yorumlarla olacak gibi değil aksine kendim deneyip yaşamalıydım.

21 Ağustos gecesi saat 01.30 aracına biletimi internet sitesi (vivalines.com.tr) aracılığı ile aldım. Daha öncesinde sosyal medya kanallarında ki reklamlardan izlediğim ve internet sitesi üzerindeki “e-bilet/transfer” bölümünde de gözüme takılan transfer detaylarına göz attım. İlk deneyim olacağı için açıkçası kendimi transfer konusunda riske atmamak adına Ataşehir terminaline taksi ile gittim.

Terminale vardığımda büyük dış cephesi siyah-turuncu renklerden oluşan etkileyici bir yerin beni beklediğini gördüm. Taksi ücretini ödedim ve tam inmek isterken taksinin kapısında giydiği siyah t-shirt üzerinde VivaLines yazan bir genç arkadaşın beni beklediğini fark ettim. İner inmez “Efendim iyi geceler, çantanız var mı?” sorusu ile karşılaşmak benim düşüncelerimin başlangıcına +1 olarak başlamış oldu. Genç arkadaşa teşekkür ederek ofise doğru hareket ettim biletimin çıktısını almak üzere.

Ofis girişinde beni x-ray ve bagaj kontrol noktası karşıladı, açıkçası kendimi havaalanına giriyor gibi güvende hissettim. Sonra ise gür bir ses tonuyla “Hoş geldiniz, iyi geceler efendim” diyen bir personelin karşılaması gözlerimin açılmasına ve kendime gelmeme neden oldu. O kadar ilgiliydiler ki, biletimi saniyeler içerisinde bana çıktı alarak verdiler.

Ve seyahat için otobüste yerimi alma zamanıydı. Siyah renkte Mercedes-Benz marka aracın 25 numaralı rahat koltuğunda yerimi aldım ve Ankara yolculuğumda böylelikle başlamış oldu. Sabah çok yorucu bir gün beni beklediği için gece uyumayı tercih edecektim. Aracın hostesi servise başladıktan sonra kendisine uyuyacağımı ve servis istemediğimi söylediğimde “Peki, efendim sabah kahvaltısı için uyandırmamı ister misiniz?” sorusunu da üzülerek hayır şeklinde yanıtladım.

Tam 4 saat sonra Ankara’ya vardığımda ise gerçekten bu yolculuğun nasıl huzurlu, rahat ve keyifli olduğuna inanamıyordum. Şimdi diyeceksiniz ki, “Uyumuşsun zaten sen, nasıl bir deneyim olabilir ki?“…

İşte aradığınız cevap burada saklı; akşam İstanbul’a yeniden VivaLines ile döndüm. Aradan 3 gün geçmişti ki Ankara’ya yeniden VivaLines ile gittim. Ankara’dan bu sefer Sakarya’ya döneceğim için VivaLines’ı tercih edemedim seferleri o bölgeye olmadığı için ve ben bunun için gerçekten üzgünüm.

Bir yolculuktan çok daha fazlası” için tercihiniz VivaLines olmalı. Neden mi? İşte cevabı: Otobüs seyahatlerine uçaklardan daha konforlu, üstelik daha pratik bir hizmet anlayışı getiren Vivalines ile artık mesafeler keyfe dönüşüyor gerçekten.

Peki, hizmetleri neler merak ettiniz değil mi? İşte cevabı; servis ayrıcalığı, check-in sistemi, yemek servisi, direk uydudan wifi, zengin içecek menüsü, viva magazin, araçiçi özel tasarım, viva lounge, güler yüzlü personel ve daha fazlası…

Bu arada Ankara’da otobüsümü beklerken müdürlük bölümündeki personel ile yaptığım kısa görüşmede eleştiri ve tavsiyelerde bulunduğumu da söylemeden geçmeyeceğim. Dikkate alacaklarını söyleyerek tarafımca konuştuğum her kelime tek tek not alındı ve ertesi gün yapılacak genel müdürlük toplantısında dile getirileceği belirtildi.

VivaLines ile ilgili aklınıza takılan her konu için mutlaka internet siteleri olan vivalines.com.tr‘yi ve sosyal medya kanalları olan Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube kanallarını takip etmenizi öneriyorum.

Reklam