İzcilik Anlatılmadı, Yaşandı…

Bir heyecan sarmıştı dört bir yanımı o etkinliği gördüğümde. Ardından katılıp katılamayacağım konusunda peşi sıra gelen tereddütlerim. Evet, o etkinlik tam adıyla “30 Ağustos Zafer ve Barış Kampı”ydı.

Etkinliği görmeme istinaden çok kısa zaman içinde Cengiz Yılmaz liderimle haberleşerek bir araya geldik ve bu kampta olmamız gerektiğini kendisine ilettim, beni destekleyerek düzenlenen bu kampta yer alacağımızı söyledi. Facebook sosyal ağı üzerinden yazışmalarımız sonrası ise bir sabah telefonum çalmıştı, telefonun diğer ucunda İzcilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Sn. Aşkın ÜÇVET Liderim vardı. Düzenlenen bu kampta beni de aralarında görmek istediklerini belirtti, ben ise herhangi bir ters durum olmadığı sürece aralarında olacağımı ve bundan memnuniyet duyacağımı belirttim.

Kamp için hazırlıklarımı tamamladım ve zaman 30 Ağustos’u gösterirken gece yarısı 02.00 sularında İstanbul’dan Cengiz YILMAZ ve Raşide Gönül YILMAZ liderlerimle birlikte yollara düştük. Sabahın erken saatlerinde ve 30 Ağustos gibi önemli bir günde gözlerimizi Başkent Ankara’da açtık…

kamp_panorama

İzcilik Gönüllüleri Derneği “30 Ağustos Zafer ve Barış Kampı”
30 Ağustos – 01 Eylül 2013 Çamkoru / Ankara

İki ayrı mutluluğu yaşıyordum, günlerden hem 30 Ağustos Zafer Bayramı ve aynı zamanda benim için 3 yıl aradan sonra yeniden gerçek izcilik için bir araya gelmiş bir kampta olacaktım. Bizleri Ankara’da Bursa’dan Taner TÜMERDİRİM Liderim karşıladı ve İzmir’den gelen Sema KUYRUKÇU ve Ali Teoman ERGİN Liderimle buluşmamız gerçekleşti.

Kamp alanına ulaşmamızı sağlayan, Nevzat BAŞAR ve Tunç MAHMUTOĞLU liderimizle bir araya gelerek kampa doğru yollara düştük ve yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası şehirden uzak sessiz ve izciliğin buram buram kokacağı alana ulaştık.

Karşılama ve yerleşim sonrası kampa katılan liderlerimiz ile sohbetler başlamıştı. Görseniz, oradakiler sanki tam anlamıyla 100 yıllardır beraber izcilik yapıyorlardı. Baş İzci Ali POLAT, Türkiye’de Deniz İzciliği’ni kuran Erkut ONART, Eski Federasyon Başkanları, MEB İl ve İlçe İzci Kurulu Başkanları, bir çok Lider Eğitimcisi ve Yardımcıları ve isimlerini tek tek sayamadığım gerçek izciliği yüreğinde taşıyan liderler ve gönüllülerin hepsi tek bir amaç “Gerçek İzcilik” için “30 Ağustos Zafer ve Barış Kampı”ndaydı.

Kamp programında yer alan eğitimlerde özellikle biz genç liderlere verilen söz hakları görülmeye değerdi.  Her bir liderin konuşması dikkat çekiciydi, fakat genç liderlerden birisi vardı ki tüm gözler onun üzerinde konuşması ise can kulağıyla dinlenmekte idi. Konuşmasına katılmayan da oldu, ama gözlemlerim o ki bir çok katılımcı bu genç lider olan Cansın YILMAZ‘ın duygu-düşünce ve görüşlerine katılmaktaydı…

30 Ağustos olması nedeniyle, İzcilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Sn. Aşkın ÜÇVET günün anlam ve önemini içeren bir konuşma yapmamı istedi ve bende orada bulunan tüm büyüklerimin ve lider arkadaşlarımın huzurunda kısa da olsa 30 Ağustos’un Türk Milleti için önemini bir kez daha hatırlatma fırsatına eriştim.

Kamp süresi sonuna gelmiştik, yeniden tüm katılımcılar bir araya gelerek kamp ateşi programının gerçekleşmesini sağladık. Ertesi sabah kalktığımız ise, kampın son saatlerini bir arada geçirerek içimizde hüzün ile bir başka kampta tekrar bir arada olmayı diledik ve dönüş için yollara koyulduk. Açıkça söylemeliyim ki, gerçek izciliğe gönül vermiş liderlerimle tanışmanın mutluluğu üzerimde hüzünlü bir ayrılık oldu benim için.

Kamp’a katılım daveti için öncelikle İzcilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Aşkın ÜÇVET Liderime ve kamp süresince her an bizlerle birlikte olan ve desteklerini sağlayan “İmpeesa İzci Grubu‘na, İzci Liderleri Cansın YILMAZ, Yavuz KARACABEY, Gamze AKYOL, Utku YILDIRIM, Burak ALTINTAŞ“a teşekkürü bir borç bilirim. İyi ki varsınız, iyi ki sizileri tanıdım…

kamp_genel

İzcilik Gönüllüleri Derneği “30 Ağustos Zafer ve Barış Kampı”
30 Ağustos – 01 Eylül 2013 Çamkoru / Ankara

Yürü hür maviliğin bittiği yere kadar, İzci kamp yaptığı müddetçe yaşar..!

Hüseyin Altay YONTAN | 04.09.2013

Reklam