Beğeni, Takipçi Vs. Kazandırma “Yalanları”…

Merhaba Değerli Okurlarım, artık sosyal medyada bazı yalan-dolan ve sahtekarlıktan sıkıldım ve bu yazıyı hazırlayıp sizinle paylaşma gereksinimi duydum.

Biliyorsunuz ki sosyal medya günümüzde çok sık kullanılmakta, bu kullanımda beraberinde bazı sorunları ortaya çıkarmakta. Bende çok sıkı bir sosyal medya kullanıcı olarak sürekli gözümün önüne gelen bu sorunlardan ciddi anlamda sıkıldım. Peki bu oluşturulan sorunlara geçici çözümler veya kesin çözümler yok mu? Elbette var…

Öncelikle bahsetmem gerekirse, her nerede olursa olsun (Facebook, Twitter, Linkedin) fark etmez bilmediğiniz ve görünümü farklı olan link vs. tıklamayınız. Tıkladığınız anda profilinizi ele geçiren virüs salgıları hızla çevrenize yayılmakta. Sizlere en çok kullanılan iki sosyal medya (Facebook, Twitter) ‘da bulaşan virüslerden korunma hakkında ekran görüntüsü destekli yollar sunacağım.

Facebook’da yapmanız gereken basit korunma yöntemleri;

Bilmediğiniz veya url’si farklı linkleri kesinlikle açmayınız, uygulamaları kabul etmeyiniz.


Facebook Reklamları İçin Kişisel Olarak Hesabınıza Uygulamanız Gereken Ayardır! “HİÇ KİMSE”

Sırasıyla Yapmanız Gerekenler;

– Sağ üste “AnaSayfa” nın yanındaki “OK” tuşuna basınız.
– Hesap Ayarları
– Facebook Reklamları

“Üçüncü şahıs reklamları ayarını düzenle” ve “Sosyal reklamlar ayarını düzenle” linklerine tıklayarak “HİÇ KİMSE” seçeneğini belirleyin.

Twitter’da yapmanız gereken basit korunma yöntemleri;

Bilmediğiniz veya url’si farklı linkleri kesinlikle açmayınız, uygulamaları kabul etmeyiniz.

Bir uygulamaya verdiğim erişim iznini nasıl kaldırırım?

Hesabınızın Ayarlar sayfasından Uygulamalar sekmesine giderek izin verdiğiniz uygulamaları gözden geçirin. Uygulama tanımının yanında yer alan Erişimi Kaldır butonuna tıklayarak uygulamanın hesabınıza erişim iznini kaldırın.

Reklam