Fotoğraf-çı-lık ‘ta Blog…

Evet, bu sefer sizlerin karşısına “Fotoğraf-çı-lık ‘ta Blog…” yazımla çıkıyorum. Neden böyle bir yazı peki diye soranları duyar gibiyim?

Başlık tercihimde ilk “Fotoğraf” olarak kullanacaktım, sonra düşündüm ki bu sade ama detaylı bir başlık olması gerektiğine karar verdim. Gün içerisinde özellikle geceleri bir blog okuma arayışı içine giriyorum. İlgimi çeken alanlar var ama bu yazımda önemli nokta “Fotoğraf”.

Bir kaç gün içerisinde cidden hoşuma giden bir blog daha keşfettim ki, sanırım bu NİKON kullanıcısı olduğumdan kaynaklı. Daha öncesi bir blog sayfası takip ediyordum, ama alternatifler arıyordum. Özellikle fotoğrafları okuyan ve yorumlayan bloglar.

Bu yazımı yazmamda ki bir amaç ise, sizlere de bu blogları takip etmenizi önermem olacaktır. Evet, daha önceden takip etmeye başladığım ve rutin olarak her yeni yazısını takip ettiğim fotoğraf-çı-lık ile ilgili blogun ismi yandaki logodan da anlaşılacağı gibi “Fotografium Blog“.

Fotoğraf adına bir çok yenilikçi haber ve yazılara bu adresten ulaşabiliyorum, özellikle fotoğraf okumaları ciddi anlamda hoşuma gidiyor. Fotografium ve çalışanlarını aslında yakından tanıyorum, bu da bir etken aslında bu blogu takip etmem de.

Yazımın başında bahsettiğim yeni blog ise genel olarak NİKON’u ele alan “TürkNikon“. Bunu neden tercih ettim sorusuna gelen yanıt benden yabancı olmayacaktır ki ben bir NİKON kullanıcısıyım. İçeriği tamamen NİKON oluşturmakta, ilk yazılarına baktığımda  2011’i gösteriyor ama hedef kitlesi yönünden zengin bir blog olma yönünde hızla ilerlemekte. Eğer sizde bir NİKON kullanıcısı iseniz kesinlikle takip etmenizi öneririm, çünkü NİKON ile ilgili aklınıza gelebilecek herşeyi burada bulmak mümkün.

Tabii ki şuna da yanıt vermem gerekir ki “Neden Sadece Bu İki Blog”? Aslında sadece bu bloglar değil tabii, örneğin bir Canon kullanıcısı iseniz CanonTürk‘ü takip etmelisiniz veya Pentax kullanıcısıysanız PentaxTürk‘ü takip etmelisiniz. Benim dikkatimi çekenler arasında bunlar vardı, diğerleri de vardır diye düşünüyorum elbette.

Önerilerimi dikkate alacağınızı düşünüyorum, esenlikle kalın…

Reklam