Mustafa Kemal’im ve Tüm Öğretmenlerim…

Öğretmenlik zor meslekler arasında, ama dünya sıralamasında kaçıncı bilmemekteyim. Ama ne önemi var ki..? Öğretmenlik = Zorluk

Baş Öğretmeniz olarak bizlere söylenen Mustafa Kemal’imi görme fırsatım olmasını çok ama çok isterdim. Bir harf de Mustafa Kemal’imden öğrenmek isterdim. Ama şunu çok iyi biliyorum ki Baş Öğretmenim Mustafa Kemal’in sayesinde bu vatan toprağı üzerinde yaşamımı sürdürebiliyorum.

Öğretmenleri, bizleri geçmişimizden günümüze kadar yetiştiren aile eğitimi sonrasında bizlere yol gösteren temel taşlar olarak görmekteyim. Bundan sonrada böyle göreceğim. Öğretmenlik mesleği özel bir ihtisas mesleğidir, kısacası mı herkes “Gerçek Öğretmen” olamaz. Günümüzde öğretmenlik mesleğine hakettiği değer verilmemekte ve yanlış politikalar yüzünden bu meslek hakettiği değeri bulamamaktadır.

Mustafa Kemal sözlerinden birisinde “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.” demiştir, evet her sözünde olduğu gibi bunda da kesinlikle doğru bir benzetme yapmış ve vermek istediği mesajı biz yeni nesillere aktarmıştır.

Makalemin fotoğrafını tüm öğretmenlere armağan ediyor, öncelikle ebediyete intikâl etmiş Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve diğer öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyorum…

Hüseyin Altay YONTAN
Reklam