Kadraj’da AŞK Var…

Başlık diğer yazılarıma göre size de farklı geldi öyle değil mi..? Evet, gerçekten yandaki çekmiş olduğum fotoğrafında hikayesi farklı…

Geçtiğimiz pazar günü biliyorsunuz hava çok güzeldi İstanbul’da ve ben o gün sabah 07.00 sularında kalkıp bir toplantım için İstanbul’un bir ucu Tuzla’ya gitmek için yollara düşmüştüm. Neyse uzun süren, yorucu ama bir o kadar da memnun kaldığım toplantı ardından eve dönüş vaktiydi. Akşamüstü Kadıköy’e vardığım vakit gün batımını yarım saat veya kırk beş dakika filan vardı. Bir fotoğrafçı arkadaşımda yanımdaydı ve havanın güzelliğinden istifade ederek günbatımını fotoğraflamaya karar verdik.

Günbatımında güzel kareleri arkadaşımı model olarak kullanarak gerçekleştirdim.Güneş, deniz seviyesine biraz daha yaklaşmışken arkadaşımda benim makinadan bir kaç kare çekim yaptı ve sonra kendisine şöyle dedim…Ver şu fotoğraf makinamı ve biraz daha estireyim rüzgârımı… :)

Fotoğraf makinamı elime aldım ve tekrar ufak tefek ayarları yaptıktan sonra planlamış olduğum 2 ağaç arasında güneşin günbatımını kadrajıma alacaktım. Tam deklanşöre yarım basıp netlemeyi yaptım ki, bir de ne göreyim kadrajımın içinde bir çift yer aldı hem de en can alıcı noktada… Tabii bu mükemmel anı kaçırmadım… :)

Daha sonra ne mi yaptım, aslında basit.Biraz çekinerek çifte yaklaştım ve özür dileyerek sizin bir kare fotoğrafınız var müsaadenizle gösterebilir miyim dedim. Memnuniyetle tabii karşılığını alınca fotoğraf makinamın ekranını çifte yönelttim ve o anki mutlulukları gözlerinden okunuyordu ikisinin de. Fotoğrafı e-posta ile göndermek üzere adreslerini aldım ve oradan büyük bir başarı mutluluğu ile ayrıldım…

İşte bu fotoğrafıma verdiğim isimde “Kadraj’da AŞK Var…” oldu. Kadrajıma giren bu çifte ömür boyu mutluluklar…

Reklam