İlk Uçak Deneyimi… :)

Bu yaşıma geldim ama ilk uçak deneyimimi bu haftasonu İstanbul’dan İzmir’e uçarak gerçekleştirdim…

Uçağa binmeden önce hafif bir heyecan vardı, çevremdekiler ilk bineceğim için hava basıncından dolayı kulaklarımın tıkanabileceği bu sebeple sakız çiğnemem konusunda uyarılarda bulunuyorlardı. Fakat benden beklenmedik bir yanıt olan “HAYIR” geldi… :)

Uçağa girdiğimde büyük bir şok beni bekliyordu adeta, uçağın boyutu gözle görülür şekilde benim için şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler kadardı. Neyse koltuğuma geçtim, koltuk araları oldukça dardı ki uzun boylu oluşum sebebiyle zor sığdım koltuk arasında. Camları çok küçüktü, eee orta koltukta olunca dışarıyı görmekte zorluk çekiyordum. Uçak kalktı, havalandı hiç bişey hissetmedim.Sanki 40 yıldır uçuyordum… :)

Bana belki öyle gelmiş olabilir ama uçak sağa doğru çekiyordu adeta. Hep sağa yatık gidiyorduk. Kalkışta ki güvenlik uyarılarında ise gülmekten ölüyordum, hostes çok komik bir anlatımla acil çıkış noktalarını gösteriyordu… :)

Birde ne duyulmaz pilot anons yaptı iniyoruz diye, hey maşallah 45dk sonrası İzmir’deydik… Ertesi günü daha büyük camlı güzel bir uçukla İstanbul’a geldim. Tabii havada iken bir kaç kere fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedim…

Reklam